Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

TurystykaLista łódzkich kawiarni


Pasaż Róży to znany i uwielbiany przez łodzian punkt na mapie atrakcji naszego miasta.  Powstał on w ramach projektu Diamenty Łodzi wchodzącego w skład festiwalu Łódź Czterech Kultur. Większość kojarzy to miejsce z idealną scenerią do zdjęć oraz godnym podziwu dziełem architektonicznym. Jednak mało, kto zna genezę powstania tej atrakcji. Pewne jest to, że lustrzana mozaika nie znalazła się na ścianach kamienicy przy ul. Piotrkowskiej 3 przypadkiem.   


Łódź parki i zieleńce - listaGdy łodzianin słyszy „OFF Piotrkowska”, od razu myśli „To będzie dobry dzień”. Dlaczego? Jest to jedna z najlepiej zagospodarowanych przestrzeni publicznych w całej Polsce.  Ponadto łódzkiego OFFa wyróżnia niesamowity klimat. Każdy mieszkaniec naszego miasta, tak samo, jak każdy turysta powinien zobaczyć to miejsce przynajmniej raz w życiu. Mimo licznych odwiedzin, niewielu zna historię tego miejsca. Co pamiętają mury w samym sercu miasta?   


Podczas spaceru najdłuższą, a zarazem najpopularniejszą łódzką ulicą, każdy przechodzień mija kilka znaczących pomników. Niektóre przedstawione postaci są nam doskonale znane, ale nie wiemy, dlaczego to właśnie one zostały wyeksponowane; inne odsłaniają przed nami twarze historii, o której nie mamy pojęcia. Zatem, co naprawdę kryje się za łódzkimi pomnikami?   


Dzięki współpracy z Zespołem Szkół Rzemiosła oraz lokalnymi mieszkańcami, w mieście rozkwitło aż 15 nowych ogrodów społecznych.  


Księży Młyn to jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Łodzi, wpisanych na listę Pomników Historii. Zachowany tu został pierwotny układ XIX-wiecznego osiedla fabrycznego z dominującą wielką przędzalnią, domami robotniczymi i całym zapleczem socjalnym. Obecnie rewitalizowany Księży Młyn zaczyna żyć drugim życiem.  


Od niedawna podczas spaceru w centrum miasta, aż chce się zaśpiewać „Widziałam bociana cień”. Przy ulicy Orlej powstał mural autorstwa Maciejs Bielewicza, który przedstawia bociana czarnego. Jego ogromny wizerunek ma uświadamiać i propagować wiedzę na temat tego wyjątkowego gatunku.   


„Morsy w Łodzi” zachęcają do wspólnego rozpoczęcia sezonu morsowego!


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca