Wystawy czasowe

Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi oraz Wydawnictwo ARKADY zapraszają na promocję książki-albumu autorstwa historyka sztuki, marszanda i współzałożyciela PRIME ART LAB Dominika Zielińskiego „Arkadius. Moda, która stałą się sztuką” oraz performans „Ślubowanie” Łukasza Błażejewskiego (aka Prince Negatif) – artysty, scenografia i dyrektora kreatywnego Teatru Nowego Proxima w Krakowie.

Do 23 stycznia potrwa wystawa "Re-kompozycje przestrzeni" w galerii Re:Medium.

Podczas uroczystej gali z okazji jubileuszu 90-lecia istnienia Radia Łódź, zaprezentowana została najnowsza wystawa Oddziału IPN w Łodzi pt. „Na fali... Historia radia w II Rzeczypospolitej”. Następnie aż do końca stycznia 2022 r. ekspozycję będzie można obejrzeć w siedzibie łódzkiej rozgłośni przy ul. Narutowicza 130.

Otwartość na eksperyment, entuzjazm, solidarność, zwrócenie ku przyszłości, a także niezgoda na kształt ówcześnie funkcjonujących muzeów – to cechowało artystów, którzy w czterech krajach, na różnych kontynentach, w różnych realiach społeczno-politycznych zdecydowali się zmierzyć z zadaniem zdefiniowania muzeum na nowo. W rezultacie stworzyli swoje własne kolekcje i przestrzenie wystawiennicze, pomyślane jako zalążki awangardowych muzeów.

Galeria Pop-up Ogrodowa8 w Łodzi zaprasza na otwarcie wystawy Michała Adamskiego „Pies o dwóch ogonach”.

Dynamiczny charakter współczesnego świata sprawia, że mapy i atlasy szybko tracą na aktualności. Dlatego potrzebujemy nowych, które będą zachęcać do poszukiwań nieodkrytych jeszcze znaczeń, doświadczeń i emocji. Pierwsza prezentacja wystawy Atlas nowoczesności stanowiła zaproszenie do wyprawy po ścieżkach, które prowadziły od źródeł nowoczesnego świata do współczesności. W nowej odsłonie proponujemy publiczności samodzielne wytyczenie tras w kontekście wyzwań przyszłości.

Muzeum Sztuki w Łodzi zaprasza na wyjątkową wystawę "Ziemia znów jest płaska".