top-ad
 
 

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
Łodzianin - niezależna strona Łodzi: imprezy, wydarzenia i koncery Łódź 2024, festiwale w Łodzi, zapowiedzi, premiery, dziś w Łodzi

12. Ogólnopolski Festiwal (Polskiej) Animacji O!PLA

Data publikacji: 2024-03-08
Otwarcie 12. Ogólnopolskiego Festiwalu (Polskiej) Animacji O!PLA, będzie mieć miejsce w sali Odeon nowego łódzkiego kina na terenie EC1, a dokładnie w NCKF (wejście od ul. Wojciecha Hasa). Wieczór otworzy łódzka premiera biorącego udział w O!PLA najnowszego filmu nestora polskiej animacji, Witolda Giersza -PORTRET KONIA.


O!PLA to trzy niezależne konkursy skierowane do różnych grup wiekowych jako jedynych Jurorów tego największego święta animacji w naszym kraju. 

  • KONKURS GŁÓWNY - czyli dorośli dorosłym, którzy są tu jedynym Jury
  • ANIMOWANE FRASZKI
  • ANIMOWANE WIDEOKLIPY
  • OFF & GO!
  • STUDENCKA
  • PRODUCENCKA

W programie premiera wyjątkowego programu ANIMOWANA HISTORIA BEZ HISTERII oraz spotkanie ze znakomitymi Gośćmi: Dorotą Combrzyńską-Nogalą, pisarką, autorką m.in. BEZSENNOŚCI JUTKI; Michałem Adamiakiem, edukatorem i historykiem związanym z Centrum Dialogu im. Marka Edelmana; Heleną Stańczyk animatorką, studentką PWSFTviT w Łodzi, oraz Agnieszką Bujak, producentką mediów i wystaw multimedialnych głównie poświęconych historii.




W PROGRAMIE:


● OTWARCIE 12. O!PLA: PORTRET KONIA (2023, 05:46), Witold Giersz, FUMI Studio
ANIMOWANA HISTORIA BEZ HISTERII:


● 49 385 (2023, 08:00), Helena Stańczyk, PWSFTviT w Łodzi

● BEZSENNOŚĆ JUTKI (2023, 17:20), Maria Görlich-Opyd, EGoFILM

● KAPRAL WOJTEK (Polska/Wielka Brytania 2023, 27:49), Iain Gardner, Filmograf sp. z o.o.

● MAGDA (2022, 09:07), Adela Kaczmarek-Siwińska, Letko

● ZDĄŻYĆ PRZED PANEM BOGIEM (2023, 18:46), Artur Mikulski, Muzeum Polin/Hi Story
ROZMOWA O ANIMOWANEJ HISTORII Z ZAPROSZONYMI GOŚĆMI

● Dorota Combrzyńska-Nogala – polonistka, surdopedagog, autorka powieści obyczajowych dla dorosłych (Piąta z kwartetu, Wytwórnia Wód Gazowanych) i książek dla dzieci i młodzieży, w tym m.in. BEZSENNOŚCI JUTKI. Mieszka, pracuje i tworzy w Łodzi.

● Helena Stańczyk jest studentką III roku Animacji i efektów specjalnych w Łódzkiej Szkole FIlmowej. Jest absolwentką Państwowego LIceum Sztuk Plastycznych w Warszawie na specjalizacji Realizacje Intermedialne. Animacją zainteresowała się w wieku 13 lat podczas Legnickiej Akademii FIlmowej – Warsztatów Filmu Animowanego, na które jeździ co roku – początkowo jako uczestniczka, a obecnie by pomagać dzieciom i młodzieży tworzyć ich własne filmy. Laureatka wyróżnienia IV miejsca na O!PLA 2019 za zrealizowany w Legnickiej Akademii Filmowej 2017 SEZON OTWARTY.

● Agnieszka Bujak - producentka mediów i wystaw multimedialnych. Z wykształcenia filolog języka angielskiego, lingwista. Od kilkunastu lat ściśle związana z wystawiennictwem i produkcją wystaw multimedialnych. Pierwsze kroki stawiała w telewizji jako kierownik produkcji oraz producent programów telewizyjnych. Współpracowała jako producent z TVN, Polsat oraz TVP. W 2012 r. porzuciła pracę w telewizji i rozpoczęła produkcję mediów dla Wystawy stałej Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury, muzeami. Jako producent była odpowiedzialna za realizację jednych z największych wystaw w Polsce. Do jej projektów należy koncepcja oraz produkcja mediów dla wystawy stałej m.in. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie, Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Centrum Scenografii Polskiej w Muzeum Śląskim w Katowicach, Muzeum Regionalego Spichlerz w Płocku, Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku, Muzeum Browaru Żywiec w Żywcu, Muzeum Memów w Płocku, Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. W roku 2023 pracowała nad animacją z okazji 80. rocznicy Powstania w Getcie na podst. książki Hanny Krall, pt. "Zdążyć przed Panem Bogiem" - dla Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Obecnie pracuje nad wystawą stałą Muzeum Historii Polski.

● Michał Adamiak - absolwent historii na Uniwersytecie Łódzkim. Wieloletni instruktor ZHP. Absolwent seminarium „Judaizm – Dzieje i kultura Żydów polskich –Holocaust” organizowanego przez instytut Yad Vashem. Współtwórca podcastu edukacyjnego “Łódzkie historie” i autor podcastu „600 minut o Łodzi”. Koordynator projektów edukacyjnych m.in. "Bohaterowie w cieniu Tatr" Fundacji Edukacyjnej Jana Karskiego oraz projektów Centrum Dialogu: "Kurier.TV", Kurier. FM”, "Łódź Bagdadem jest bajecznym" oraz “Nie tylko szablą - tuszem i piórkiem w walce z najeźdźcą” .
BILETY: 10 ZŁ DOSTĘPNE W KASIE KINA

Kiedy: 2024-03-21 19:00
Do kiedy: 2024-04-30 17:00
Gdzie: EC1, Kino ODEON, wejscie od ul. Wojciecha Hasa

Brak komentarzy

Imprezy w Łodzi

<
Styczeń 2023
>
Pn Wt Śr Cz Pt So Nd

Polecane wydarzenia w Łodzi

Festiwal slodkosci, Kawy i Czekolady w Łodzi

Kiedy: 2024-10-26 - 2024-10-27

Drum&Bass Łódź: DELTA HEAVY

Kiedy: 2024-10-19

Światowa Wystawa Orchidei, Bonsai i Sukulentów

Kiedy: 2024-10-11 - 2024-10-13

Naturalia Łódź : Targi Kosmetyków Naturalnych

Kiedy: 2024-10-12 - 2024-10-13

Łodzianin:: łódzkie konkursy

Brak aktywnych konkursów...

Obserwuj nas
Współpraca