Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

KULT-AKCJE

Czy zamiast przepowiadać przyszłośc możemy ją wspólnie zaprojektować? I jak nasze wyobrażenia przyszłości zmieniaja teraźniejszość? - to pytania, które razem z zaproszonymi gośćmi postawią orgaznizatorzy "Łódź Design Festiwal" podczas tegorocznej edycji wydarzenia. Motywem przewodnim ŁDF 2023 jest hasło: "Future Perfect!". Łódź Design Festival powstał w 2007 roku jako przegląd osiągnięć polskiego wzornictwa. Od początku prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez projektowanie graficzne, architekturę, rzemiosło, aż po kreowanie usług i interakcji. Dziś skupia się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji. Prezentuje innowacje i projekty mające duży wpływ na nasze otoczenie. "Łódź Design Festival" to wydarzenie, na którym inspiracji poszukiwać mogą projektanci, architekci, przedstawiciele zawodów kreatywnych, a także każdy zainteresowany kulturą i wzornictwem. W programie najmocniejszymi punktami są zawsze wystawy tematyczne, spotkania z ekspertami w dziedzinie designu i architektury, dyskusje i wykłady, a także warsztaty dla dorosłych i dzieci.  


To będzie weekend w Łodzi z fascynującym światem owadów i innych bezkręgowców! Ogród Botaniczny w Łodzi zaprasza na wystawę "Pszczoły i inne bezkręgowce", która odbędzie się w dniach 19-21 maja 2023 r. w godz. 9.00-17.00.


Dwie wystawy artystyczne dostępne będą dla łodzian w czasie tegorocznej Nocy Muzeów w Łódzkim Domu Kultury. Pierwsza z nich, w Galerii FF to wystawa pt. "Na starcie", której wernisaż odbędzie się dzień wcześniej - zaprezentowane zostaną prace studentów pierwszego roku Społecznej Akademii Nauk. Drugim wydarzeniem wystawienniczym w czasie Nocy Muzeów w ŁDK będzie wernisaż wystawy Ryszarda Hungera, zorganizowany w przestrzeni Galerii Imaginarium.


W ramach Nocy Muzeów 2023 Teatr Powszechny w Łodzi zaprasza na dwie wystawy. Będzie można je oglądać 13 maja 2023 od 21:00 do 24:00 w foyer i kawiarni Teatru. Pierwsza z wystaw to wystawa rysunków Krystiana Lupy, która otwarta została w marcu 2023 podczas XXIX edycji Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, obok prezentacji „Rodzeństwa” w reżyserii Lupy i premiery książki „Krystian Lupa. Artysta. Wizjoner”. Druga wystawa otwarta dla zwiedzających w czasie Nocy Muzeów to „Epizody" - wystawa habilitacyjna prac dr Justyny Cieślik z Instytutu Edukacji Artystycznej Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Oglądać można ją w kawiarni Teatru.


Powraca Festiwal Szkół Teatralnych organizowany przez Łódzką Szkołę Filmową! Wydarzenie jest wspaniałą okazją, aby zapoznać się z umiejętnościami aktorskimi studentów, którzy przedstawią swoje spektakle dyplomowe. Impreza odbywa się od 8 do 14 maja w Łodzi, a artyści pojawią się na deskach Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka, Teatru Arlekin im. Henryka Ryla oraz Teatru Studyjnego. Podczas festiwalu wystąpią studenci z renomowanych polskich uczelni teatralnych, a ich zdolności ocenią profesjonalni aktorzy oraz specjaliści z branży kultury.


Vincent van Gogh to artysta doceniony dopiero po śmierci. Tak często dzieje się z twórcami niezwykle awangardowymi, przełamującymi wszelkie konwenanse i wyznaczone tory nie tylko w sztuce, ale i w życiu. Urodzony w 1853 roku w Holandii, uważany jest za twórcę postimpresjonizmu. Krążące legendy o własnoręcznie obciętym z miłości do prostytutki uchu, czy opinie o nadużywaniu absyntu dodają życiu twórcy posmaku skandalu. Vincet van Gogh był w istocie postacią fatalną i nieszczęśliwą. Zmarł w wieku 37 lat, popełniając samobójstwo. Któż nie zna jego dzieł? Czy jest chociaż jedna wrażliwa osoba na świecie, która nie uległa fascynacji jego obrazami i malarskimi wizjami? Teraz jego dzieła ukażą nam się w sposób zupełnie ekscytujący. Multimedialna wystawa 'VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition' wciąga, pochłania i kompletnie zmienia nasze wyobrażenie o tradycyjnym zwiedzaniu galerii i muzeów.


Jak co roku, Łódź stanie się stolicą polskiego teatru, za sprawą jednego z najważniejszych wydarzeń kulturalnych, jakim jest Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. W tym roku, już po raz  29. wydarzenie otwiera cykl najważniejszych polskich festiwali teatralnych, a tym razem odbywa sie pod hasłem "Wojna. Kobieta. Teatr".  Tradycyjnie od 1994 roku, miejscem festiwalu jest Teatr Powszechny. Na początek wystąpi Krystyna Janda w mistrzowskim pokazie autorskim. Odbędzie się także spotkanie z artystką. Bilety już w sprzedaży!  


Joanna Hrk malując skupia się na swojej interpretacji rzeczywistości. Jej prace malarskie zaliczane są do nurtu realizmu magicznego. Ukazując na pozór zwyczajny świat, który jednak odbiega od normalności, ze względu na tajemnicze złożenie osób, zwierząt i miejsc. Styl ten, czerpiący inspirację z malarstwa metafizycznego, można traktować jako specyficzną formę surrealizmu.


Spotkanie autorskie na temat niezwykle ciekawej pozycji książkowej o łódzkim świecie przedwojennej literatury. To niezwykła książka, która odkrywa dla nas zupełnie nieznane historie. Coś dla poszukujących i ciekawych.  


Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne co roku organizuje swoją wystawę. Warto zobaczyć tegoroczne nagrodzone prace i nie tylko. To prawdziwa uczta dla miłosników sztuki fotografii. Wystawa połączona będzie z wręczeniem medali i dyplomów ŁTF za twórczość artystyczną.


Wydarzenie, które co roku w wakacje gromadzi łódzkich melomanów To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Letnich Koncertów w Altanie w Parku Źródliska. W te wakacje, w ramach cyklu, usłyszymy aż 8 koncertów. Tradycje koncertowania w zabytkowej altanie sięgają końca XIX wieku, kiedy to w każdy letni świąteczny dzień występowała orkiestra powstała przy fabrykach Scheiblera, zaspokajając kulturalny głód ówczesnych Łodzian.    


Wystawa MiniTextileArt prezentuje miniaturową twórczość artystów sztuki włókna, skupionych w grupie twórczej o tej samej nazwie.


Imprezy w Łodzi

Wyszukiwarka

Polecane wydarzenia w Łodzi

Łodzianin: łódzkie konkursy

  • Konkurs

Obserwuj nas


Współpraca